Stav ledvin

Ledviny jsou odpovědné v těle pro odstranění škodlivé a nepotřebné položky z metabolismu. Hlavní ledviny nemoc může být spojena, a to konkrétně: selhání ledvin, močových kamenů, zánět ledvin. Přečtěte si tento článek, stejně jako se dozvíte vše, co o selhání ledvin, a také, jak se,

Můžete vypořádat, když jste nemocní. Zánět ledvin. V závislosti na prvku poškozeny, stejně jako vředy, tam jsou četné druhy zánětu ledvin. Odděluje je do glomerulární stejně jako pyelonefritidy. Kromě toho, můžete zvýraznit různé další nepříjemné problémy v ledvinách, což vede k jejich selhání.

Selhání ledvin

Selhání-ledvinSelhání ledvin určuje stav, kdy funkce ledvin je zcela nebo částečně zasahovat. Za předpokladu, že rychlost, při které škody, dochází k selhání ledvin porovnat akutní i chronické. Intenzivní renální selhání je náhlé zastavení jejich funkcí, a trvalé, a také otázky, kterým se poškození ledvin, stejně jako vést k nevratné změny v těle. Výpočet napětí (SKF– stres koeficient zjistí stupeň výkonnosti ledvin) umožňuje odhalení začátku přetrvávající otok ledvin. Také popraven studie ledvin.

V případě, že otok je moč, která je vyrobena identifikovat druh mikroorganismů, které způsobují otoky, stejně jako jejich citlivost na různá antibiotika, jak optimalizovat léčbu. Diagnóza ledvinových selhání založené na výzkumu laboratorní testy moči a krve. Zkoumání, konkrétně, specifikace, jako jsou kreatininu, močoviny, koncentrace draslíku. V ledvin nedostatek, odhaduje se, navíc filtr , což je odrážející renální funkce. Další studie užitečné v analýze závažnosti selhání ledvin jsou:

  • renální ultrazvuk (sonografie),
  • x-ray hodnocení,
  • CT,
  • renální scintigrafie (po podání srovnání),
  • biopsie ledviny,
  • magnetická rezonance (MRI).
  • urolitiáza

Kámeny

KámeneStane, protože vývoj v močových (ledviny, močového měchýře, močové trubice) kameny, skládající se z přírodních a také anorganické sloučeniny. Čůrat se neustále vyvíjí mikroskopické krystaly, které jsou připojeny k sobě navzájem ve velkém zařízení, produkující kámen, který po který se hromadí v močovém měchýři. Většina malých ledvinových kamenů může projít otevřeně přes silnici vedoucí z moči a také nemusí vyvolat jakýkoliv druh škody. Existují scénáře, že ledvinové kameny jsou nalezeny náhodou v průběhu ultrazvuku nebo x-ray. Ledvinové kameny často obsahují vápník látek (vápník, oxaláty, fosfáty vápenaté), které se hromadí v moči. Urolitiáza je bolestivé onemocnění, je definováno tím, bolest z moči ve dřezu. Většinou dopady osob ve věku 30– 50 let, převážně muži.

V závislosti na oblasti, tvar a velikost kamene příznaky mohou být méně nebo více špatná. Hlavní, většina z charakteristické funkce je silný úder, nepříjemné pocity v místě ledvin a potíže peing. Typicky vloupání nepohodlí je tak závažné, že klient není schopen udržet kontinuální těla umístění (hlučný, mnohem více, nikdy stávajících tiše). Pokud ledvinové kameny nesprávně řešeny, může vést k závažným otázkám, tj., ascites, abscesy, závažné renální selhání. Moč studie poznamenat, přítomnost krve (údaj z ledvin škody), bílkovin a také leukocytů (indikátor mikrobiální infekce). Během výzkumné studie, hodnotila krevní zaměření kreatininu a močoviny.

Ledvinové kameny

Ledvinové kamenyHlavním faktorem pro rozvoj ledvinových kamenů je vysoký důraz organických a anorganických látek v moči, jako jsou vápník, oxaláty, fosfáty, kyselina močová, zřídka cystein. V závislosti na látce, kde skály jsou vyvíjeny hole ven ledvinové kameny, dna, fosforanową a také cysteinową. V případě předpokládá, že ledvinové kameny je provedena krevní vyšetření (stanovení zaměření vápník, kyselina močová), vyšetření moči (kontrola krve, stejně jako make-up moči nečistoty), a provádí denní sběr moči. Pro lékařskou diagnostiku onemocnění se provádí: ultrazvuk ledvin , vyhodnotit žaludku srovnání najít zařízení kamenů . Terapie je založena na aplikaci farmakologických zástupci nebo metody. To obvykle se koná, že kameny v močového měchýře, je odstraněn z těla.

Když přijde na velké kameny nezbytná léčba založená na použití nadčasové nebo endoskopický chirurgický zákrok. zánět ledvin stanoví, problém nemoci, ve kterém je poškození glomerulů v ledvinách tím, že procesy imunitní (ochranný) mikroorganismu. Klinicky můžeme rozlišit intenzivní (náhlý začátek, stejně jako si vybral příznaky a symptomy) a chronický (pomalý začátek a plynu najetých kilometrů), glomerulonefritidy. Pyelonefritida je onemocnění, mikrobiální kontaminace, která se nachází v v ledvinách. Bez léčby vede k chronické selhání ledvin. Glomerulonefritida může doprovázet špatně označené příznaky a symptomy, které by mohly vytvořit komplexní lékařské diagnózy.